Nincs "tökéletes túra", vagyis olyan, ami mindenkinek minden szempontból ideális lenne. Nyilván elfogult vagyok a Szív Traillel kapcsolatban, hiszen a "saját gyermekem" , és a túrát, útvonalat érintő észrevételekre igyekszem reagálni, egy kicsit megvédeni, még ha akár az a válasz is elegendő lenne, hogy a Szív Trail egyszerűen ilyen, ezek az útvonal / túra sajátosságai. Túl sokat megy aszfalton, lakóövezetben Ez egy jogos észrevétel, a túra körülbelül egyharmada aszfalton halad. Ez az arány lehetne valamivel jobb az erdei ösvények javára, de csak így volt megvalósítható a szív alakzatú útvonal a Budai-hegységben. Ugyanakkor előnye is van, esősebb időben így az aszfaltos szakaszok nem sarasak, illetve az érintett települések kényelmes étkezési, folyadékvételezési, pihenési, esetleg probléma esetén kiszállási lehetőséget biztosítanak. Vannak benne "dzsindzsás", bujkálós részek Ilyen észrevétel is érkezett, pedig ezen szakaszok hossza minimális, hirtelen csak...